Rezultate

Sari la:
2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015

REZULTATE 2005:

-Campion National la Ciclocross (Romania)-Cadeti

Sus

REZULTATE 2006:

-Locul 4 – Cupa Presedintelui Republicii Moldova (Rep. Moldova)-Cadeti

-Locul 3 – Campionatele Nationale de Contratimp (Romania) – Cadeti

-Campion National la Sosea (Romania) – Cadeti

-Campion National la Ciclocross (Romania) – Cadeti

Sus

REZULTATE 2007:

-Campion National la Contratimp (Romania) – Cadeti

-Locul 2 – Campionatele Nationale de Sosea (Romania) – Cadeti

-Locul 4 – Campionatele Balcanice de Contratimp (Albania) – Cadeti

-Locul 1 – Cupa „Mayenne” (Franta) – Cadeti

-Locul 3 – „Credit Agricol Cup” (Franta) – Cadeti

-Campion National la Ciclocross (Romania) – Cadeti

-Campion National la Ciclocross (Romania) – Juniori

Sus

REZULTATE 2008:

-CEL MAI BUN CICLIST JUNIOR DIN ROMANIA

-Locul 3 – Etapa a II-a „Cadets Around Belgrade” (Serbia) – Cadeti

-Locul 3 – Clasamentul general „Cadets Around Belgrade” (Serbia) – Cadeti

-Locul 1 – Cupa Presedintelui Republicii Moldova, Sosea (Rep. Moldova) – Cadeti

-Locul 1 – Cupa Presedintelui Republicii Moldova, Circuit (Rep. Moldova) – Cadeti

-Campion National la Contratimp (Romania) – Cadeti

-Locul 2 – Campionatele Nationale de Contratimp (Romania) – Juniori

-Locul 2 – Campionatele Nationale de Sosea (Romania) – Cadeti

-Locul 3 – Campionatele Balcanice de Contratimp (Macedonia) – Cadeti

-Locul 3 – Campionatele Balcanice de Sosea (Macedonia) – Cadeti

-Campion National la Velodrom, Urmarire individuala (Romania) – Cadeti

-Campion National la Velodrom, Sprint (Romania) – Cadeti

-Campion National la Velodrom, 500 metri (Romania) – Cadeti

-Campion National la Velodrom, Cursa pe puncte (Romania) – Cadeti

-Locul 1 – Etapa I добриц- Херман-Албенa Cup (Bulgaria) – Cadeti

-Locul 1 – Etapa a II-a добриц- Херман-Албенa Cup , Contratimp (Bulgaria) – Cadeti

-Locul 1 – Clasamentul general добриц- Херман-Албенa Cup (Bulgaria) – Cadeti

-Campion National la Ciclocross (Romania) – Cadeti

-Campion National la Ciclocross (Romania) – Juniori

Sus

REZULTATE 2009:

-Locul 18 – Cupa Mondiala la Ciclocross (Italia) – Juniori

-Locul 49 – Campionatele Mondiale de Ciclocross (Olanda) – Juniori

-Locul 2 – Etapa a V-a „Tour du Pays de Vaud (Elvetia) – Juniori

-Locul 1 – Clasamentul general al Cataratorilor „Tour du Pays de Vaud” (Elvetia) – Juniori

-Locul 2 – Clasamentul general al Sprinterilor „Tour du Pays de Vaud” (Elvetia) – Juniori

-Locul 2 – Girhone du Rhone, Contratimp (Elvetia) – Juniori

-Locul 2 – Campionatele Nationale de Contratimp (Romania) – Juniori

-Campion National la Velodrom, Urmarire individuala (Romania) – Juniori

-Locul 2 – Campionatele Nationale de Velodrom, Sprint (Romania) – Juniori

– Locul 2 – Campionatele Nationale de Velodrom, Cursa pe puncte (Romania) – Juniori

-Campion National la Ciclocross (Romania) – Juniori

-Locul 2 – Campionatele Nationale de ciclocross (Romania) – Under 23

-Locul 2 – Cupa „Piemonte” Ciclocross (Italia) – Juniori

– Locul 12 – Etapa a IV-a „Giro d’Italia” Ciclocross (Itlaia) – Juniori

-Locul 11 – Etapa a V-a „Giro d’Italia” Ciclocross (Itlaia) – Juniori

Sus

REZULTATE 2010:

-CEL MAI BUN CICLIST JUNIOR DIN ROMANIA

-Locul 1 – Solbiate Olona International Ciclocross (Italia) – Juniori

-Locul 27 – Campionatele Mondiale de Ciclocross (Cehia) – Juniori

-Locul 3 – Clasamentul general al cataratorilor „Citta d’Ivrea” (Italia) – Juniori

-Locul 2 – Regional Championships Vauda (Elvetia) – Juniori

-Locul 12 – Etapa I „Tour du Pays de Vaud”, Contratimp (Elvetia) – Juniori

-Campion National la Contratimp (Romania) – Juniori

-Locul 32 – Campionatele Europene de Sosea (Turcia) – Juniori

-Locul 42 – Campionatele Mondiale de Contratimp (Italia) – Juniori

-Campion National la Ciclocross (Romania) – Under 23

-Campion National la Ciclocross (Romania) – Elite

-Locul 2 – Etapa a II-a Cupa „Piemonte” Ciclocross (Italia) – Elite

-Locul 3- Etapa a III-a Cupa „Piemonte” Ciclocross (Italia) – Elite

– Locul 5 – Campionatele Regionale Lombardia Ciclocross (Italia)-Under 23

Sus

REZULATE 2011:

-CEL MAI BUN CICLIST UNDER 23 DIN ROMANIA

-Locul 5 – Etapa a IV-a Giro d’Italia Ciclocross (Italia) – Elite

-Locul 9 – Etapa a V-a Giro d’Italia Ciclocross (Italia) – Elite

– Locul 3 – International Ciclocross Solbiate Olona (Italia) – Elite

– Locul 1- Campionatele Regionale de Cicl0cross „Piemonte” (Itlaia) – Elite

-Locul 2 – Etapa a IV-a Cupa „Piemonte” (Itlaia) – Elite

-Locul 32 – Campionatele Mondiale de Ciclocross (Germania) – Under 23

-Locul 2 – Cupa Primaverii (Romania) – Elite

-Locul 1 – Memorialul Hassan Sert (Romania) – Elite

-Locul 1 – Cupa Niro (Romania) -Elite

-Locul 46 – Cupa Mondiala de Sosea – ZLM Tour (Olanda) – Under 23

-Locul 34 – Cupa Mondiala de Sosea – La Cote Picarde (Franta) – Under 23

– Locul 14 – Etapa I Cupa Mondiala de Sosea – Giro Terre di Ciclismo (Italia) – Under 23

-Locul 3 – Campionatele Nationale de Contratimp Individual (Romania) – Under 23

-Campion National la Velodrom, Viteza 200 metri (Romania) – Elite

-Locul 3 – Campionatele Nationale de Velodrom, Urmarire Individuala (Romania) – Elite

-Locul 1 – Memorialul Vagnetti Constantin (Romania)-Elite

– Locul 1 – Cupa Racetech, Contratimp in panta (Romania) – Elite

-Locul 1 – Maraton Ciclocross Pitesti (Romania) – Elite

-Locul 1 – Campionatele Regionale de Ciclocross „Transilvania” (Romania) – Elite

-Locul 1 – Memorialul Ioan Mogos, Ciclocross (Romania) – Elite

-Locul 1 – Memorialul Martie Stefanescu Ciclocross (Romania) – Elite

-Locul 1 – Cupa Glade Ciclocross (Romania) – Elite

-Campion National la Ciclocross (Romania) – Under 23

– Locul 1 – Cupa Gravity, Ciclocross (Romania) – Elite

Sus

REZULTATE 2012:

CEL MAI BUN CICLIST UNDER 23 DIN ROMANIA

-Locul 1 – Cupa Primaverii (Romania) – Elite

-Locul 1 – Memorialul Hassan Sert (Romania) – Elite

-Locul 2 – Etapa I „Turul Dobrogei” (Romania) – Elite

-Locul 2 – Etapa a II-a „Turul Dobrogei” (Romania) – Elite

-Locul 1 – Etapa a V-a „Turul Dobrogei” (Romania) – Elite

-Locul 6 – Criterium Grand Prix Dobrich (Bulgaria) – Elite

-Locul 2 – Criterium Grand Prix Dobrich (Bulgaria) – Elite

-Locul 10 – Grand Prix Dobrich UCI 1.2 (Bulgaria) – Elite

-Locul 2 – Etapa I „Turul Turciei” UCI 2.2 (Turcia) – Elite

-Locul 2 – Etapa a II-a „Turul Turciei” UCI 2.2 (Turcia) – Elite

-Lcoul 3 – Etapa a III-a „Turul Turciei” UCI 2.2 (Turcia) – Elite

-Locul 5 – Etapa a IV-a „Turul Turciei” UCI 2.2 (Turcia) – Elite

-Locul 3 – Clasamentul general „Turul Turciei” UCI 2.2 (Turcia) – Elite

-Locul 5 – Etapa I „Turul Ciclist al Romaniei” UCI 2.2 (Romania) – Elite

-Locul 8 – Etapa a III-a „Turul Ciclist al Romaniei” UCI 2.2 (Romania) – Elite

-Locul 4 – Etapa a IV-a „Turul Ciclist al Romaniei” UCI 2.2 (Romania) – Elite

-Locul 7 – Etapa a VI-a „Turul Ciclist al Romaniei” UCI 2.2 (Romania) – Elite

-Locul 9 – Etapa a VII-a „Turul Ciclist al Romaniei” UCI 2.2 (Romania) – Elite

-Locul 3 – Etapa a IX-a „Turul Ciclist al Romaniei” UCI 2.2 (Romania) – Elite

-Locul 3 – Cupa Otopeni (Romania) – Elite

-Locul 3 – Campionatele Nationale de Sosea (Romania) – Under 23

-Locul 10 – Memorialul Nino Ronco (Italia) – Under 23

-Locul 1- Clasamentul General al Sprinterilor Giro della Valle d’Aosta (Italia)-Under 23

-Locul 7 – Gran Premio Citta di Valenza (Italia) – Under 23

-Locul 10 – Circuitul Castelnovese (Italia) – Elite

-Locul 5 – Gran Premio Sannazzaro (Italia) – Elite

-Locul 6 – Trofeul „Raffaele Marcolia” (Italia)-Elite

-Locul 1 – Clasamentul General al Sprinterilor „Challenge Bassa Vale Scrivia (Italia)-Elite

-Campion National la Ciclocross (Romania) – Under 23

Sus

REZULTATE 2013:

-Locul 7 – Trofeul „Antonietto Rancilio” (Italia) – Elite

-Locul 6 – Gran Premio della Posenta (Italia) – Elite

-Locul 3 – Trofeul „Giacomo Larghi” (Italia)-Elite

– Locul 5 – Memorialul Gigi Pezzoni (Italia) – Elite

-Locul 9 – Memorialul Benfenati (Italia) – Elite

-Locul 9 – Campionatele Balcanice de Ciclism (Serbia) – Elite

-Locul 2 – Etapa a II-a „Turul Reghinului” (Romania) – Elite

-Locul 7 – Etapa a III-a „Turul Reghinului” (Romania) – Elite

-Locul 8 – Etapa a III-a „Giro Pesche Nettarine” (Italia) – Under 23

-Locul 8 – Roero Sprints (Italia) – Elite

-Locul 3 – Monza (Italia) – Elite

-Campion National la Contratimp (Romania) – Under 23

-Locul 1 – Etapa a III-a „Turul Ciclist al Romaniei” UCI 2.2 (Romania) – Elite

-Locul 3 – Etapa a IV-a „Turul Ciclist al Romaniei” UCI 2.2 (Romania) – Elite

-Locul 3 – Etapa a V-a „Turul Ciclist al Romaniei” UCI 2.2 (Romania) – Elite

Sus

REZULTATE 2014:

– Locul 7 la Izola (GP Izola – Buta Plin) , Izola (Bohinj), Slovenia

– Locul 6 la a 3-a etapa din Settimana Ciclistica Internazionale Coppi-Bartali, Crevalcore (Emilia-Romagna), Italia

– Locul 2 la a 4-a etapa din Circuit des Ardennes, Charleville-Mézières (Champagne-Ardenne), Franta

– Locul 3 la etapa Carpathia Couriers Path, Veszprém (Veszprem), Ungaria

– Locul 2 la a 2-a etapa din Carpathia Couriers Path, Povazska Bystrica (Zilina), Slovacia

– Locul 3 la a 4-a etapa din Carpathia Couriers Path, Jablonka (Kujawsko-Pomorskie), Polonia

– Locul 1 la a 5-a etapa din Carpathia Couriers Path, Ciezkowice ( Łódzkie), Polonia

– Locul 1 la a 6-a etapa din Carpathia Couriers Path, Tarnów (Małopolskie), Polonia

– Locul 2 la Classement Général Carpathia Couriers Path, Polonia

– Locul 10 la etapa Szlakiem Grodow Piastowskich, Dzierżoniów (Dolnośląskie), Polonia

– Locul 7 la a 2-a etapa din Szlakiem Grodow Piastowskich, Polkowice (Dolnośląskie), Polonia

– Locul 10 in Classement Général Szlakiem Grodow Piastowskich, Polonia

– Locul 1 la Ploiesti (Ploiesti Night GP) , Ploiesti (Prahova), Romania

– Locul 1 la prima etapa din Tour of Estonia, Tartu (Tartumaa), Estonia

– Locul 2 la a 2-a etapa din Tour of Estonia, Tartu (Tartumaa), Estonia

– Locul 1 in Classement Général Tour of Estonia, Estonia

– Locul 1 la Prologue GP Cycliste de Gemenc, Ungaria

– Locul 3 la a 2-a etapa GP Cycliste de Gemenc, Ungaria

– Locul 2 la a 4-a etapa din Tour de Slovénie, Novo Mesto (Bohinj), Slovenia

– Locul 8 la a 2-a etapa din Tour of Qinghai Lake, Datong (Anhui), China

– Locul 8 la a 4-a etapa din Tour of Qinghai Lake, Heimahe (Qinghai), China

– Locul 6 la a 9-a etapa din Tour of Qinghai Lake, Tianshui (Gansu), China

– Locul 1 la a 12-a etapa din Tour of Qinghai Lake, Zhongwei (Ningxia), China

– Locul 4 la a 13-a etapa din Tour of Qinghai Lake, Lanzhou (Gansu), China

– Locul 2 la a 3-a etapa din secteur b Tour of Szeklerland, Elite/U23 (Turul Tinutului Secuiesc) , Miercurea-Ciuc (Harghita), Romania

– Locul 50 la Bucuresti, Amateurs, Bucuresti (Bucuresti), Romania

– Locul 1 la Valcea (Valcea GP) , Valcea (Valcea), Romania

– Locul 2 la Utrecht (Ronde van Midden-Nederland) , Utrecht (Utrecht) , Olanda

Sus

REZULTATE 2015:

– Locul 150 la general în Turul Italiei (2.UWT)

– Locul 34 în clasamentul tinerilor în Turul Italiei (2.UWT)

– Locul 17 în clasamentul pe puncte în Turul Italiei (2.UWT)

– Locul 14 în etapa 21 Torino › Milano în Turul Italiei (2.UWT)

– Locul 5 în etapa 13 Montecchio Maggiore › Lido di Jesolo în Turul Italiei (2.UWT)

– Locul 12 în etapa 10 Civitanova Marche › Forlì în Turul Italiei (2.UWT)

– Locul 20 în etapa 1 (Contratimp echipe) San Lorenzo Mare › Sanremo în Turul Italiei (2.UWT)

– Locul 129 la general în Turul Ciclist Prezidențial al Turciei (2.HC)

– Locul 27 în clasamentul pe puncte în Turul Ciclist Prezidențial al Turciei (2.HC)

– Locul 9 în etapa 2 Alanya › Antalya în Turul Ciclist Prezidențial al Turciei (2.HC)

– Locul 43 în G.P. Costa degli Etruschi (1.1) Italia

– Locul 124 la general în Turul San Luis (2.1) Argentina

– Locul 5 în etapa 3 Concarán › Juana Koslay în Turul San Luis (2.1) Argentina

– Locul 1 în Infernul Muntelui Sinaia România.

– Locul 2 în Prologul Turului ciclist al Sibiului România.

– Locul 3 în prima etapă a Turului ciclist al Sibiului România.

– Locul 2 în a 4-a etapă a Turului ciclist al Sibiului România.

– Locul 2 în Cupa Max Ausnit, Lugoj România.

– Locul 8 în Brussels Cycling Classic, Paris-Bruxel Belgia.

– Locul 6 în GP de Fourmies, Fourmies (Nord-Pas-de-Calais) Franța.

– Locul 9 în Coppa Bernocchi, Legnano (Lombardia) Italia.

– Locul 4 în Giro del Piemonte Gran Piemonte, Ciriè (Piemonte), Italia.

– Locul 8 în prima etapă la Tour of Hainan, Xinglong (Hainan), China.

– Locul 6 în a 2-a etapă la Tour of Hainan, Wenchang (Hainan), China.

– Locul 3 în a 3-a etapă la Tour of Hainan, Haikou (Hainan), China.

– Locul 5 în a 4-a etapă la Tour of Hainan, Chengmai (Hainan), China.

– Locul 6 în a 6-a etapă la Tour of Hainan, Sanya (Hainan), China.

– Locul 9 în a 7-a etapă la Tour of Hainan, Dongfang (Hainan), China.

– Locul 9 în a 9-a etapă la Tour of Hainan, Xinglong (Hainan), China.

– Locul 12 la general în Tour of Hainan, China.

Sus