Coppa Pinerolo

Orasul Pinerolo care a fost gazda celei mai lungi etape din Giro d’Italia 2009 si anume Cuneo-Pinerolo,a fost si organizatorul unui concurs de cyclocross pe data de 10.I.2010.
Intr-un parc cu o suprafata destul de mica au organizat ceva foarte frumos,cu toate ca vremea a fost urata si foarte frig traseul a compensat acest lucru.
Dupa un start foarte usor,am stat in pozitia 2-3 (pentru a ma obisnui si cu ritmurile altora),de la sfarsitul primului tur am ramas in fata cu colegul meu Dan si am mers in 2 pana in ultimele 2 ture cand durerile foarte puternice la genunchi si-au spus cuvantul.Am terminat din nou pe locul 2,dar problema cea mai mare este cea cu genunchiul :(…Sper sa-mi treaca cat mai repede…